7 bezpečných pokojových rostlin pro vaše mazlíčky

 

Jste milovníkem či milovnicí pokojových rostlin, ale zároveň máte doma psa nebo kočku “ochutnávače”? Připravili jsme pro vás seznam zdravotně nezávadných rostlin pro vaše chlupaté mazlíčky. Nyní můžete mít v bytě džungli a zároveň čistou mysl, že vašemu mazlíčkovi nic nehrozí.

 

  • Šáchor neboli tráva pro kočky

Šáchor je pro zvířata nejen nezávadný, ale přímo přínosný! Často se totiž používá jako doplněk stravy a proto se mu také lidově říká “tráva pro kočky”. 

  • Pepřinec - Peperomia

Pepřinec patří také mezi velmi odolné a na pěstování nenáročné rostliny. Čistí vzduch a co více? Přináší mnoho barevných variant, takže krásně zpestří prostory.  

  • Marantha

Marantha potřebuje větší zálivku a velmi dobře jí dělá vyšší vzdušná vlhkost. Z toho důvodu se jí bude hezky dařit například v koupelně s oknem. Pejsek by tedy na ni ani nemusel dosáhnout a vyhnete se tak jejímu zkonzumování. 

  •  Zelenec - Chlorophytum comosum

Rostlina je nejen zdraví nezávadná, ale zároveň i obyvatelům prospěšná. Pomáhá čistit vzduch a je velmi jednoduchá na pěstování, takže ji ocení nejeden začátečník. 

  • Voskovka - Hoya

Voskovka je skvělou volbou pro ty z vás, kteří touží pro kvetoucí pokojové rostlině. Tuto barevnou rostlinku lze navíc pěstovat i v závěsných květináčích a tak můžete svému chlupáčovi poněkud ztížit cestu k jejímu zničení. 

  • Kalatea - Calathea

Kalatea je rostlina mnoha barev a podob. Navíc je to rostlina, která nepotřebuje tolik světla a proto ji můžete mít na stinném a hůře přístupném místě.  

  • Kalisie - Callisia repens 

Kalisie není jedovatá pro lidi ani zvířata, naopak je využívána pro své léčivé účinky. Často ji můžete najít i v teráriích při chování želv, plazů a jiných drobných zvířátek, které si na ní pochutnávají.

Ve většině obchodů, jak kamenných, tak těch internetových, označení vhodnosti pro zvířata najdete snadno. V případě, že byste si přeci jen nebyli jistí, není při nákupu nic jednoduššího, než se zeptat obsluhy nebo kontaktovat obchod 🙂.