Novinky

7 bezpečných pokojových rostlin pro vaše mazlíčky
7 bezpečných pokojových rostlin pro vaše mazlíčky

 

Jste milovníkem či milovnicí pokojových rostlin, ale zároveň máte doma psa nebo kočku “ochutnávače”? Připravili jsme pro vás seznam zdravotně nezávadných rostlin pro vaše chlupaté mazlíčky. Nyní můžete mít v bytě džungli a zároveň čistou mysl, že vašemu mazlíčkovi nic nehrozí.

 

  • Šáchor neboli tráva pro kočky

Šáchor je pro zvířata nejen nezávadný, ale přímo přínosný! Často se totiž používá jako doplněk stravy a proto se mu také lidově říká “tráva pro kočky”. 

  • Pepřinec - Peperomia

Pepřinec patří také mezi velmi odolné a na pěstování nenáročné rostliny. Čistí vzduch a co více? Přináší mnoho barevných variant, takže krásně zpestří prostory.  

  • Marantha

Marantha potřebuje větší zálivku a velmi dobře jí dělá vyšší vzdušná vlhkost. Z toho důvodu se jí bude hezky dařit například v koupelně s oknem. Pejsek by tedy na ni ani nemusel dosáhnout a vyhnete se tak jejímu zkonzumování. 

  •  Zelenec - Chlorophytum comosum

Rostlina je nejen zdraví nezávadná, ale zároveň i obyvatelům prospěšná. Pomáhá čistit vzduch a je velmi jednoduchá na pěstování, takže ji ocení nejeden začátečník. 

  • Voskovka - Hoya

Voskovka je skvělou volbou pro ty z vás, kteří touží pro kvetoucí pokojové rostlině. Tuto barevnou rostlinku lze navíc pěstovat i v závěsných květináčích a tak můžete svému chlupáčovi poněkud ztížit cestu k jejímu zničení. 

  • Kalatea - Calathea

Kalatea je rostlina mnoha barev a podob. Navíc je to rostlina, která nepotřebuje tolik světla a proto ji můžete mít na stinném a hůře přístupném místě.  

  • Kalisie - Callisia repens 

Kalisie není jedovatá pro lidi ani zvířata, naopak je využívána pro své léčivé účinky. Často ji můžete najít i v teráriích při chování želv, plazů a jiných drobných zvířátek, které si na ní pochutnávají.

Ve většině obchodů, jak kamenných, tak těch internetových, označení vhodnosti pro zvířata najdete snadno. V případě, že byste si přeci jen nebyli jistí, není při nákupu nic jednoduššího, než se zeptat obsluhy nebo kontaktovat obchod 🙂. 

Číst článek
Australský ovčák a jak jej krmit?
Australský ovčák a jak jej krmit?

 

Vybrali jste si jako svého parťáka australského ovčáka? Pokud jste aktivní člověk / rodina, bude vám perfektním společníkem. Je to plemeno vhodné k dětem, dobromyslné, aktivní a velmi milující.

Pokud o jeho koupi teprve přemýšlíte, máme pro vás níže několik tipů, kde najdete své vysněné štěňátko. 

Nepodceňujte výběr chovatelské stanice a to z chovatelského klubu, kde máte vždy záruku, že seženete štěně australského ovčáka s rodokmenem. Toto plemeno se v ČR chová pod dvěma kluby. První je klub KCHBO a odkaz na aktuální vrhy přímo zde, dalším klubem je KCHMPP

V případě zájmu o koupi štěněte australského ovčáka vám budou k dispozici i poradkyně chovu:

Jana Prokešová - KCHMPP: tel. 731 188 890

Lenka Dušánková - KCHBO: tel.775 965 665

Jak nejlépe australského ovčáka krmit?

 

Poté, co si štěně přivezete, tedy zhruba ve věku 8 týdnů doporučujeme začít krmit těmito krmivy:

1. Varianta za studena lisovaného krmiva COOL Lyopet a to buď ve formě Mini či Medium/Maxi

 

2. Přírodní granule pečené za nízkých teplot Lyopet Farmer a to variantu Jehněčí

3. A dále ekonomičtější variantu, řadu Breeder a druh Krůtí

Další velmi oblíbenou variantů je miniaturní australský ovčák. Ten se chová pod klubem KCHMPP. Je zmenšenou verzí australského ovčáka a také je vysoce inteligentní a hodí se na psí sporty, agility či pasení. 

 

 Pro správný vývoj štěněte miniaturního australského ovčáka doporučujeme české přírodní krmivo Lyopet Cool a to ve verzi Krůta/mini

Granule pro australského ovčáka dospělého. Naše kompletní supeprémiové krmivo s kombinací granulí a kousků mrazem sušeného masa Lyopet Extra Raw Kachna 

Nově jsme pro vás také připravili výhodnou sadu přímo na míru vašemu australskému ovčákovi. Najdete v ní 1,5 kg granulí, konzervu, pamlsky a další 3 vzorky vhodného krmiva.

           

České krmivo Lyopet Farmer ve grainfree verzi Křepelka či Losos

Případně také varianta za studena lisovaných granulí pro australského ovčáka Lyopet Cool Červené maso či Krůta

V případě, že byste potřebovali s krmením pro vašeho pejska poradit, neváhejte se na nás obrátit. A teď už jen přejeme štěstí s výběrem toho pravého štěňátka a spoustu láskyplných společných chvil. Garantujeme vám, že s "australákem" se nudit nebudete. 

 

Číst článek
2 položek celkem